Niezwykłe spotkanie w Klęce!

• autor: KS Phytopharm Klęka, 2012-04-29 17:47

PHYTOPHARM KLĘKA 9-0 EWPA WIELKOPOLSKA II KOMORNIKI

Spotkanie trwające 58 minut zakończyło się niesamowitym pogromem. Gospodarze roznieśli piłkarzy z Komornik aż 9:0, gdyż ci przyjechali w "9". Sędzia musiał jednak przerwać spotkanie, gdyż w 58. minucie spotkania na placu gry pozostało zaledwie sześciu graczy gości, a na takie rozwiązanie nie pozwala regulamin.

W dalszej części newsa podsumowanie 19. kolejki spotkań A Klasy oraz analiza tabeli.

RELACJA
OCENY

KS POGOŃ Książ Wielkopolski - LKS ZAWISZA Dolsk 0:0
MÓJ TYP: Wygrana Pogoni. Pierwszą połowę dało się oglądać, druga beznadziejna. Mecz na remis, lecz o dziwo spokojny patrzą na historię pojedynków między tymi zespołami. Byłem na tym spotkaniu i oba zespoły nie pokazały nic ciekawego. Oba zespoły miały szansę przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyć, lecz żadnej się to nie udało.

GLKS PELIKAN Niechanowo - GKS Gułtowy 5:3
MÓJ TYP: Wygrana GKS-u. Wygrana gospodarzy, która mnie nie dziwi, mimo iż stawiałem na gości. Ciężko się gra w Niechanowie, gdzie boisko jest niewiele szersze niż pole karne.

TS POLONIA Poznań - LKS ORKAN Działyń 0:2
MÓJ TYP: Wygrana Polonii. Sensacja! Polonia minimalnie wygrywała w ostatnich trzech spotkaniach, lecz porażki chyba nikt się nie spodziewał. A jednak piłkarze z Działynia okazali się lepsi od lidera, a dzięki temu nasza strata do piłkarzy Polonii maleje.

KS PHYTOPHARM Klęka - LKS EWPA WIELKOPOLSKA II Komorniki 9:0 v
MÓJ TYP: Wygrana Phytopharmu. Niespodziewanie wysoka wygrana gospodarzy, która jednak nie dziwi, gdy patrzy się na skład gości składający się z 9 zawodników. Faworyt jednak zwyciężył.

LKS ORKAN Jarosławiec - PKS MARATOŃCZYK Brzeźno 1:0
MÓJ TYP: Wygrana Orkanu. Piłkarze z Jarosławca pokonali u siebie mistrza jesieni i są jedyną drużyną, która na wiosnę wygrała wszystkie spotkania. Jak długo trwać będzie jeszcze ich zwycięska passa?

KS POLONIA II Środa Wielkopolska - GLKS WEŁNIANKA Kiszkowo 1:0
MÓJ TYP: Wygrana Polonii. Wygrana Polonii chyba nikogo nie dziwi Wełnianka broni się przed spadkiem, a warto zauważyć, że na dole jest bardzo ciasno i każdy punkt może mieć ogromne znaczenie. Minimalna przegrana nie daje jednak żadnego punktu.

MKS PRZEMYSŁAW Poznań - GKS BŁĘKITNI II Owińska 3:0 v
Zespół rezerw Błękitnych został wycofany z rozgrywek.

TABELA:
Tabela ligowa podzieliła się na dwie części, niczym Polska 1. Liga w sezonie 2001/2002, kiedy to po rundzie jesiennej drużyny były dzielone na grupę mistrzowską i spadkową.
W naszej lidze na prowadzeniu nadal piłkarze Polonii Poznań, którzy przegrali pierwszy raz od... dość dawna. Goni ich zespół Phytopharmu, który traci do nich już tylko 4 punkty i ma rozegrany jeden mecz mniej.
Peleton goniący te dwa zespoły składa się z 6 drużyn. Trzecią lokatę zajmuje Maratończyk Brzeźno, który po nieudanej ucieczce zostanie niedługo połknięty przez peleton. 2 punkty za ich plecami są dwa Orkany - rycerze wiosny, czyli Orkan z Jarosławca, oraz beniaminek z Działynia wracający do formy, który sensacyjnie pokonał lidera na ich własnym terenie. Punkt do nich traci nierówna Polonia II Środa oraz bezcelowo goniąca piłkę i piłkarzy drużyn przeciwnych Pogoń Książ. Na końcu peletony znajduje się Pelikan Niechanowo, który ma już bezpieczne utrzymanie. W peletonie znajdują się też Błękitni, którzy jednak upadli zaraz po półmetku i nie ukończą wyścigu po awans, w którym przez jakiś czas znajdowali się w czołówce.
W grupie spadkowej mamy 5 drużyn, z czego jedna już prawie spadła... 10. lokatę zajmuje GKS Gułtowy, który po fenomenalnym początku wiosny wysunął się na czoło grupy spadkowej, jednak peletonu już nie dogoni. Za nimi jest Wełnianka, która gra słabo oraz Komorniki, które w okresie "Majówek" mogą mieć spore problemy z zebraniem zawodników na mecz, co pokazali w tej kolejce i może im się nie udać z wygrzebaniem ze strefy spadkowej. Przedostatni jest Zawisza Dolsk, która w tej kolejce zdobyła punkt w Książu, co było sensacją jeśli patrzeć na układ tabeli, lecz patrząc na ich grę, to nie wróżę im łatwego utrzymania. Na końcu stawki coraz ciężej oddychający Przemek z Poznania, który zdobył w tej kolejce wymęczone 3 punkty! Mieli jednak szczęście, że rywal nie gra już w lidze, Wydaje mi się, że to mogą być ich ostatnie punkty w tej lidze.
A co nas czeka w czwartek? Najciekawszy mecz odbędzie się chyba w Gułtowach, gdzie miejscowi podejmą Orkana Jarosławiec...

autor: ~rere 2012-04-29 18:59:37

avatar Polonia Środa wygrała 1:0

autor: ~kibic 2012-04-29 21:55:11

avatar Bardzo trafny opis tabeli! Brawo dla redaktora :)

autor: ~rere 2012-04-30 13:15:04

avatar Myślę że pierwsze 6 drużyn ma szanse na awans,będzie bardzo ciekawie do samego końca,no i niech awansują najlepsi,Polonia jest na 1 miejscu ale Klęka ich goni,a Polonię jeszcze czeka mecz w Jarosławcu,pozdrawiam.

autor: ~klękarojber 2012-05-01 11:31:28

avatar No to "phyto" idzie na majstra