Wielkopolski Związek Piłki Nożnej dokonał podziału grup poznańskiej klasy A. Skład naszej grupy okazał się być zgodny z przewidywaniami, a czternaste miejsce w lidze zajął Lider Swarzędz. Ponadto zmierzymy się ze spadkowiczem z klasy okręgowej - Stellą Luboń, czy drugim beniaminkiem - Lotnikiem-1997 Poznań, z którym rywalizowaliśmy przez dwa sezony w klasie B. Poniżej przestawiamy składy wszystkich trzech grup oraz sylwetki rywali Phytopharmu Klęka w sezonie 2015/2016.
(czytaj więcej)
Klasy A gr. I:
1. TMS STELLA Luboń - spadkowicz, 13. miejsce, kl. okr. wsch.
2. LKS ORKAN Jarosławiec
3. LKS CZARNI Czerniejewo
4. KKS JURAND Koziegłowy
5. KS POLONIA II Środa Wielkopolska
6. KS CLESCEVIA Kleszczewo
7. KS POGOŃ Książ Wielkopolski
8. KS 1999 Łopuchowo
9. PKS MARATOŃCZYK Brzeźno
10. LKS ZAWISZA Dolsk
11. MKS PRZEMYSŁAW Poznań
12. GTS PHYTOPHARM Klęka - beniaminek, 1. miejsce kl. B, gr. I
13. KS LOTNIK-1997 Poznań - beniaminek, 2. miejsce kl. B, gr. I
14. UKS LIDER Swarzędz - nowy zespół
Klasy A gr. II:
1. TMS SUCHARY Suchy Las - spadkowicz, 14. miejsce, kl. okr. wsch.
2. SSP SZTURM Junikowo Poznań
3. KKS CZARNI Kaźmierz
4. GKS RZEMIEŚLNIK Kwilcz
5. LKS ORKAN Objezierze
6. LZS WARTA Wartosław
7. GKS TARNOVIA II Tarnowo Podgórne
8. LZS BYKI Obrowo
9. GKS Golęczewo
10. GKS ROKITA Rokietnica
11. MKS WARTA Obrzycko
12. UKS NAŁĘCZ Ostroróg - beniaminek, 1. miejsce kl. B, gr. III
13. KS ARKA Kiekrz - beniaminek, 2. miejsce kl. B, gr. II
14. LZS ORZEŁ Słopanowo - beniaminek, 2. miejsce kl. B, gr. III
Klasy A gr. III:
1. MKS PATRIA Buk - spadkowicz, 14. miejsce, kl. okr. zach.
2. KS CANARINHOS Skórzewo
3. TS ORZEŁ Granowo
4. SKF ATE WICHER Strzyżewo
5. TSG Kamieniec
6. KS PROMIEŃ Opalenica
7. SS TĘCZA Skrzynki
8. LZS Wronczyn
9. LKP INTER Zdrój
10. LKP PIECZARKA Wielichowo
11. LZS HURAGAN Łomnica
12. UKS SKRA WIELKOPOLSKA Otusz - beniaminek, 1. miejsce kl. B, gr. II
13. LKS OGROL Sielinko - beniaminek, 1. miejsce kl. B, gr. IV
14. KS ZENIT Wytomyśl - beniaminek, 2. miejsce kl. B, gr. IV
Sylwetki rywali Phytopharmu:
Stella Luboń
Towarzystwo Młodzieży Sportowej Stella Luboń
Rok założenia: 1922
2014/2015 - 13. miejsce w klasie okręgowej (Poznań wschód) spośród 14 zespołów
Orkan Jarosławiec
Ludowy Klub Sportowy Orkan Jarosławiec
Rok założenia: 1965
2014/2015 - 2. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Czarni Czerniejewo
Ludowy Klub Sportowy Czarni Czerniejewo
Rok założenia: 1953
2014/2015 - 3. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Jurand Koziegłowy
Koziegłowski Klub Sportowy Jurand Koziegłowy
Rok założenia: 2003
2014/2015 - 4. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Polonia II Środa Wielkopolska
Klub Sportowy Polonia Środa Wielkopolska
Rok założenia: 1919
2014/2015 - 5. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Clescevia Kleszczewo
Klub Sportowy Clescevia Kleszczewo
Rok założenia: 1952
2014/2015 - 6. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Pogoń Książ Wielkopolski
Klub Sportowy Pogoń Książ Wielkopolski
Rok założenia: b.d.
2014/2015 - 7. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
KS 1999 Łopuchowo
Klub Sportowy 1999 Łopuchowo
Rok założenia: 1999
2014/2015 - 8. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Maratończyk Brzeźno
Piłkarski Klub Sportowy Maratończyk Brzeźno
Rok założenia: 2000
2014/2015 - 9. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Zawisza Dolsk
Ludowy Klub Sportowy Zawisza Dolsk
Rok założenia: 1960
2014/2015 - 10. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Przemysław Poznań
Młodzieżowy Klub Sportowy Przemysław Poznań
Rok założenia: 2004
2014/2015 - 11. miejsce w klasie A (Poznań I) spośród 14 zespołów
Lotnik-1997 Poznań
Klub Sportowy Lotnik-1997 Poznań
Rok założenia: 1997
2014/2015 - 2. miejsce w klasie B (Poznań I) spośród 12 zespołów
Lider Swarzędz
Uczniowski Klub Sportowy Lider Swarzędz
Rok założenia: 2006
2014/2015 - nie dotyczy