24 października 2015, 15:00 - Książ Wielkopolski (Stadion Miejski)
Pogoń Książ Wielkopolski 2-2 (2-2) Phytopharm Klęka
Kamil Galusik 6, Sebastian Rodziak 24 - Przemysław Kropski 10, Szymon Kuderczak 16 (s)

Pogoń: 12. Damian Bazanowski - 19. Mateusz Nowak, 16. Szymon Kuderczak, 6. Maciej Maćkowiak II, 3. Dariusz Wawrzyniak - 15. Mikołaj Zimiński, 5. Piotr Galusik, 17. Piotr Prałat (23, 7. Paweł Kaźmierczak), 8. Kamil Galusik (83, 14. Wojciech Tomczyk), 13. Maciej Maćkowiak I - 11. Sebastian Rodziak (38, 18. Łukasz Bazanowski).

Phytopharm: 1. Hubert Stefaniak - 3. Damian Janiszewski (50, 13. Tomasz Nowakowski), 18. Marcin Parus, 2. Andrzej Dyderski, 5. Arkadiusz Cepa - 16. Emanuel Rowecki, 17. Krzysztof Zawacki - 7. Eryk Kowalski, 15. Przemysław Kropski, 11. Mateusz Nowak - 8. Jakub Wolski. Nie zagrali: 12. Patryk Kamionka, 6. Adam Parus, 9. Szymon Grzemski, 14. Ryszard Stefaniak.
trener: Adam Parus.

żółte kartki: Maciej Maćkowiak II, Szymon Kuderczak - Jakub Wolski, Andrzej Dyderski, Emanuel Rowecki, Eryk Kowalski.

sędziował: Łukasz Przybylski (Swarzędz).
asystenci: Waldemar Kaczmarek (Stęszew), Arkadiusz Ratajczak (Poznań).

W Pogoni Książ Wielkopolski wystąpił były zawodnik Phytopharmu: Dariusz Wawrzyniak.

Piotr Prałat (Pogoń), który w tym meczu powinien pauzować za zgromadzenie czterech żółtych kartek, zagrał i został w protokole zapisany jako Hubert Konieczny.
Kamil Galusik (Pogoń), który w tym meczu powinien pauzować za zgromadzenie czterech żółtych kartek, zagrał i został w protokole zapisany jako Damian Galusik.

Udział w grze nieuprawnionych zawodników został zgłoszony sędziemu w II połowie, ale wyznaczeni zawodnicy nie stawili się po meczu i nie okazali dokumentów potwierdzających tożsamość. W związku z tym sędzia, który opisał sytuację w protokole meczowym, zgłosi sprawę do Wydziału Dyscypliny WZPN.

• Komentarzy [16]
  • czytano: [1186]

autor: ~kibic 2015-10-25 09:45:34

avatar to będzie walkower?

autor: ~anonim 2015-10-25 19:45:49

avatar to wersja oficjalna tak? a kazy wie jaka jest prawda. "nieuprawnieni" grali na lewe karty. zostali zmienieni i znikneli. Skandal!

autor: ~gosc 2015-10-25 20:07:08

avatar W końcu się doigrali bo wiele lat oszukiwali!!!

autor: ~anonim 2015-10-25 20:33:18

avatar parus jak się ten wasz klub znowu rozpierdoli to nie przyjeżdżaj z tatusiem w łaskę że nie masz gdzie grać

autor: ~bezstronny obserwator 2015-10-25 23:30:33

avatar Pogoń i jej kibice tak naprawde pretensje moga miec tylko i wylacznie do swojego trenera, ktory podjal takie ryzyko. przede wszystkim to zachowanie Pogoni bylo nie fair, a goscie najnormalniej w swiecie postanowili walczyc o sprawiedliwosc, bo nikt nie lubi byc oszukiwany. oskarzanie kogokolwiek z druzyny przeciwnej jest nie na miejscu, bo to gospodarze sami podjeli ryzyko probujac nieczystych zagrywek. NIECH ZYJE SPRAWIEDLIWOSC !

autor: ~anonim 2015-10-26 07:09:09

avatar oszustwo? dla mnie to przestepstwo! ryzyko? cos takiego nie ma prawa bytu w normalnym klubie! moze prezes Pogoni sie w koncu obudzi! Ciekawe jakie za to WZPN przewiduje kary poza walkowerem?

autor: ~anonim 2015-10-26 11:20:25

avatar dajcie znać jak potoczyła sie sprawa i jakie konsekwencje ponieśli zawodnicy

autor: ~Obserwator 2015-10-27 11:11:29

avatar Bezsprzeczni jest to bardzo niesportowe zachowanie, łamiące zasady fair-play. Nie przystoi grając amatorsko w piłkę, a raczej bawiąc się w nią, tak postępować. Jednak nie jest to odosobniony przypadek ! Myślę że co najmniej połowa drużyn w niższych ligach dopuszcza do takiej sytuacji. Jest to niestety smutne. Oczywiste że jeżeli zostali złapani kara musi być odpowiednia, czyli walkower i kara finansowa. I dla wyjaśnienia- nie jestem z Klęki i nie cieszy mnie to że zdobędą trzy punkty poza boiskiem. A Pogoń ? W końcu się doigrała !

autor: ~Obserwator 2015-10-27 18:46:49

avatar Jeszcze mała dygresja po przeczytaniu opisu meczu: "Między 75. a 80. minutą gry nasz kapitan Krzysztof Zawacki zgłosił sędziemu, że w zespole gospodarzy występuje dwóch zawodników ....." Dlaczego nie zgłosiliście tego niesportowego zachowania wcześniej ? Wygląda to tak, że gdyby wynik był korzystny to nie byłoby sprawy, a tak trzeba było ratować trzy punkty ! Jeżeli tak było w rzeczywistości to bardzo słabe posunięcie !

autor: ~autor 2015-10-27 21:22:28

avatar To był nasz błąd, że zwlekaliśmy z tym tak długo, bo już przed rozpoczęciem meczu postanowiono, że zgłosimy sprawę w dopiero w ostatnich minutach - niezależnie od wyniku.

autor: ~surowyyy 2015-10-27 21:30:05

avatar nic nie zmienia faktu że takie zachowania jak to Pogoni należy tępić. a fakt, że zostało to zgloszone w ostanich minutach przy wyniku dajacym punkt jest dla nich podwojna kara!!!!!

autor: ~anonim 2015-10-27 21:49:55

avatar Szkoda tego komentowac. Dobrze wiemy ze Pogoń ten proceder "uprawia" od kilku sezonow. Moze w koncu pojda po rozum do głowy

autor: ~hmmmmmmmmmmm 2015-10-27 22:51:58

avatar o ratowaniu 3pkt możnaby mówić gdyby sprawdzano losowych zawodników, a tu informacja była pewna. Może chcieli dac rywalom szanse pograc, albo nie chceli ich "wkopywac" w przypadku wygranej.

podobna sytuacja byla w klasie B w gultowch ztcp. bylo na stronie ze phyto wiedzialo o nieupranionym zawodniku ale go nie zglaszalo mimo ze do przerwy bylo 2-2.

wczesniej w a klasie tez w gultowach zagral nieprawniony i nie bylo zglaszania mimo remisu.

autor: ~anonim 2015-10-27 23:15:41

avatar Za takie przekrety powinny byc surowe kary, zeby nikomu nie opłacało sie ryzykowac!!! To, ze dochodzi do takich sytuacji to m.in. wina WZPN. Oczywiście potepiam takie "numery"

autor: ~pomysl 2015-10-27 23:25:54

avatar mogliby wprowadzic, ze np. sedzia ma obowiazek sprawdzic po 2 zawodnikow losowo w przerwie meczu. wtedy ryzyko by sie nie oplacalo