herb Pogoń Książ Wielkopolski
Phytopharm Klęka   Pogoń Książ Wielkopolski

2018-03-31, 13:00

W derbowym meczu 14. kolejki grupy pierwszej poznańskiej klasy A Phytopharm Klęka bezbramkowo zremisował z Pogonią Książ Wielkopolski. Był to już siódmy remis i trzynasty w tym sezonie mecz Phytopharmu bez porażki.

Dobrze mecz rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wypracowali sobie niewielką przewagę na boisku. Dobrze zorganizowana defensywa Pogoni nie dopuszczała jednak naszych zawodników w pole karne. Po kilkunastu minutach udało się Phytopharmowi stworzyć sytuację bramkową, jednak Jakub Wolski oddał słaby strzał, nieczysto trafiając w piłkę. Swoją szansę miał też Michał Parus, lecz jego próba przelobowania Sławomira Dembskiego była niecelna. Dobrego dośrodkowania nie wykorzystał też Michał Smolarek, który uderzył wysoko nad poprzeczką. Goście sporadycznie dochodzili w pole karne gospodarzy, a gdy już im się to udało, to skutecznie interweniowali dobrze dysponowani tego dnia obrońcy drużyny gospodarzy.

Druga połowa przyniosła znacznie więcej emocji. Już w początkowym jej fragmencie groźnie zaatakowali goście, ale obrońcy przerywali ich ataki. Nasz zespół długi czas nie potrafił sobie wypracować dogodnej sytuacji, a między 60. a 80. minutą rzadko potrafił wyjść z własnej połowy. Do gry wkradł się chaos i duża liczba prostych błędów. Goście dwukrotnie byli bardzo bliscy zdobycia bramki. Najpierw strzał Macieja Maćkowiaka II doskonale obronił Tobiasz Szewczak, zaś kilka minut później po strzale Marcina Tomczaka piłka odbiła się od górnej części poprzeczki i opuściła boisko. Końcowe dziesięć minut meczu należało już jednak do gospodarzy, którzy wyprowadzili trzy groźne ataki, a co najmniej jeden z nich powinien zakończyć się golem. Najpierw po dośrodkowaniu Tomasza Mikołajczaka uderzyć mogli Patryk Idczak i Krzysztof Zawacki, ale ich nieporozumienie wykorzystał obrońca, wybijając piłkę poza pole karne. Potem sam na sam z Dembskim znalazł się Mikołajczak, ale trafił w interweniującego golkipera. Swoją okazję miał także Mateusz Nowak, ale dobrze blokowany przez obrońcę oddał niegroźny strzał obok bramki. Krótko potem sędzia Michał Szmytke zakończył mecz.

Klasa A, grupa: Poznań I - 14. kolejka
31 marca 2018, 13:00 - Klęka (Stadion Gminny im. Zygmunta Woźniaka)
Phytopharm Klęka 0-0 Pogoń Książ Wielkopolski

Phytopharm: 12. Tobiasz Szewczak - 15. Przemysław Kropski, 3. Michał Kościelniak, 6. Stanisław Kiel, 2. Damian Janiszewski - 17. Krzysztof Zawacki - 11. Hubert Łukaszczyk (55, 9. Tomasz Mikołajczak), 14. Michał Smolarek, 7. Eryk Kowalski (82, 4. Patryk Idczak), 8. Jakub Wolski (46, 13. Mateusz Nowak) - 19. Michał Parus (67, 10. Igor Bródka). Nie zagrali: 1. Mikołaj Parus, 5. Arkadiusz Cepa, 16. Marcin Gromada.
trenerzy: Michał Kościelniak i Marcin Parus.

Pogoń: 1. Sławomir Dembski - 10. Marcin Tomczak, 11. Sebastian Rodziak, 20. Krystian Galusik, 13. Maciej Maćkowiak I (54, 9. Marcin Kolański) - 15. Hubert Antoniewicz (69, 17. Wojciech Tomczyk), 4. Piotr Budzyń, 14. Tomasz Molka (70, 6. Maciej Maćkowiak II), 21. Marcin Tomaszewski, 7. Dawid Biernat (86, 18. Łukasz Bazanowski) - 5. Piotr Galusik. Nie zagrali: 12. Adam Weinert, 3. Piotr Gurling, 16. Szymon Kuderczak.
trener: Damian Skrzypczak.

żółte kartki: Michał Kościelniak, Hubert Łukaszczyk - Sebastian Rodziak, Krystian Galusik, Marcin Kolański.

sędziował: Michał Szmytke (Poznań).
asystenci: Marcin Chwaliński (Poznań), Radosław Dul.

W drużynie Pogoni Książ Wielkopolski zagrali byli zawodnicy Phytopharmu Klęka - Sławomir Dembski i Sebastian Rodziak, zaś poza kadrą meczową znaleźli się Marcin Lewandowski i Hubert Nawrocki.

1. Tobiasz Szewczak
2. Przemysław Kropski