herb Pogoń Książ Wielkopolski
KS Phytopharm Klęka   Pogoń Książ Wielkopolski

2012-06-02, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Derby. Spotkanie dwóch nie przepadających za sobą zespołów. Przed meczem było wiadomo, że walki nie zabraknie, a nogi nikt nie odstawi. Mimo, że oba zespoły nie miały już szans na awans to grały o coś więcej.

I POŁOWA:

Zdecydowana przewaga Pogoni. Piłkarze z Klęki wyglądali na ospałych. Piłkarzom Pogoni udało się strzelić gola po błędzie obrony. Świetnym strzałem popisał się Sebastian Rodziak, występujący niegdyś w juniorski zespole Phytopharmu. Uderzył mocno z 20 metrów nad naszym bramkarzem, zaskakując go. Na boisku było dużo zamieszania, mało akcji.

II POŁOWA:

Druga połowa to całkowicie inna gra. Nasi piłkarze jak się przebudzili i groźnie atakowali. Narażali się na kontry rywali, które jednak nie zostały wykorzystane. Dla naszego zespołu świetne okazje zmarnowali Tomasz Parus, Karol Oczkowski, a najlepszą Maciej Stamierowski. Na tym ostatnim sędzia nie odgwizdał rzutu karnego. Na szczęście kilkanaście minut później faulowany został Karol Oczkowski i sędzia już się nie zawahał i podyktował karnego, którego na bramkę zamienił Michał Kościelniak. Zaraz po faulu czerwoną kartkę dostał piłkarz Pogoni za obrażanie sędziego. W 76. minucie za Szymona Mazura wszedł Marcin Parus, który po dwóch minutach zakończył swój występ. Otrzymał czerwoną kartkę za kopnięcie zawodnika, rywal na szczęście odwdzięczył się tym samym i również musiał opuścić boisko. Do końca meczu przewaga należała już do nas, lecz niestety nie udało się zdobyć gola.

Szkoda, że nie udało się wygrać, ale w tym sezonie byliśmy lepsi od Pogoni. Dwa razy wygraliśmy na ich terenie, 0:1 w lidze i w Pucharze Polski po rzutach karnych. Z niecierpliwością czekamy już na następny sezon, w którym znów spotkamy się z Pogonią!

KS PHYTOPHARM KLĘKA (0) 1:1 (1) KS POGOŃ KSIĄŻ WIELKOPOLSKI