Avia I Kamionki   GTS Phytopharm
Kórnik (stadion OSiR)

2015-05-24, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W hicie 18. kolejki klasy B Phytopharm Klęka wygrał na wyjeździe 3-2 (3-1) z Avią I Kamionki. Niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie było prawdziwą ucztą dla kibiców. Była walka, ciekawe akcje, gole i dramaturgia. Był to dzień Michała Parusa, który w ciągu 22 minut skompletował hat-tricka, a potem jeszcze trafił w poprzeczkę. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Igor Mikołajczak, a w 87. minucie Krzysztof Gromada obronił rzut karny wykonywany przez Kamila Zębika.

Pierwsze minuty nie wyglądały optymistycznie dla Phytopharmu. Gospodarze ruszyli do szaleńczego ataku, jednak nie potrafili przebić się w nasze pole karne. Ich nierozważny pressing został jednak ukarany już w 6. minucie, kiedy to w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Adam Parus, a piłkę głową w siatce umieścił jego bratanek, Michał. Kolejne minuty to znów ataki gospodarzy, które kończyły się jedynie strzałami zza pola karnego bez problemu bronionymi przez naszego bramkarza lub niecelnymi. W jednej z interwencji golkiper Phytopharmu popełnił jednak błąd i wypuścił piłkę przez siebie, ale został sfaulowany i do końca spotkania grał z urazem dłoni. Nasz zespół nastawił się na kontrowanie rywali co przyniosło skutek. W 22. minucie Emanuel Rowecki dośrodkował w pole karne z prawej strony, a tam najlepiej znalazł się Michał Parus, który płaskim strzałem pokonał bramkarza. Niestety trzy minuty później gospodarze zdołali pokonać Krzysztofa Gromadę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym Igor Mikołajczak urwał się Marcinowi Parusowi i głową umieścił piłkę w bramce. Kilka chwil później znów jednak wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie, a gol padł bardzo podobnie jak ten na 1-0. Z rzutu wolnego dośrodkował Adam Parus, a piłkę głową do siatki skierował Michał Parus. Do końca pierwszej połowy obraz gry się nie zmienił, Avia atakowała, a Phytopharm kontrował, ale gole już nie padły.

Druga połowa zaczęła się podobnie do pierwszej. Gospodarze atakowali i zaczęli grać brutalnie, bez przerwy faulując naszych zawodników. Nasze kontry były bardzo groźnie, ale nieskuteczne. Najpierw Tomasz Nowakowski nie trafił do bramki z około siedmiu metrów, potem po jednym z dośrodkowań głową uderzał Łukasz Zawacki, ale trafił tylko w słupek. Po jednym z rzutów wolnych kolejnego gola mógł strzelić Michał Parus, ale tym razem piłka odbiła się od poprzeczki. Spustoszenie w obronie gospodarzy siał Łukasz Zawacki co rusz mijając po 4-5 zawodników swoimi rajdami, za każdy razem unikając szaleńczych prób wycięcia, mogących się skończyć groźnym urazem. Potem to znów piłkarze Avii przejęli inicjatywę, ale ich ataki kończyły się słabymi strzałami lub były przerywane przed polem karnym. Raz byli bliscy zdobycia gola, ale mocny strzał świetnie wybronił Krzysztof Gromada. Poza tym jeszcze parę razy zakotłowało się w naszym polu karnym, ale za każdym razem skutecznie udawało się oddalić zagrożenie. My mogliśmy odpowiedzieć golem, ale do pustej bramki nie trafił Tomasz Nowakowski, a uderzona przez niego piłka odbiła się od poprzeczki. Niestety w 82. minucie gospodarze dopięli swego. Z lewej strony dośrodkował Paweł Jarecki, a piłkę w pustej bramce umieścił Igor Mikołajczak. Prawdziwy horror rozegrał się w 87. minucie. Rafał Rzepczyk sfaulował wbiegającego w pole karne piłkarza Avii, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Na szczęście Kamil Zębik bardzo źle uderzył piłkę, kierując ją płasko w środek bramki i Krzysztof Gromada zdołał ją odbić nogą tak, by futbolówka przeleciała ponad poprzeczką. Nerwowa końcówka nie przyniosła już zmian w wyniku i nasi zawodnicy mogli się cieszyć z wywalczenia kolejnych trzech punktów.

Phytopharm jest pierwszym zespołem, który pokonał Avię na boisku w Kórniku. Jesteśmy też pierwszym zespołem, który w tym sezonie wbił im więcej niż jednego gola na boisku w Kórniku oraz pierwszym, który wbił im więcej niż jednego gola w tej rundzie. Jest to też pierwsze spotkanie Avii z Phytopharmem, które ukończyła ona w komplecie, chociaż i tym razem ich brutalna gra zasługiwała na więcej niż tylko trzy żółte kartki...

Klasa B - 18. kolejka
24 maja 2015, 14:00 - Kórnik (stadion OSiR)
Avia I Kamionki 2-3 (1-3) Phytopharm Klęka
Igor Mikołajczak 25, 82 - Michał Parus 6, 22, 27

Avia I: 23. Damian Nowicki - 3. Maciej Reszela (76, 85. Paweł Jarecki), 4. Bartosz Bartkowiak, 9. Maciej Szerszeń, 10. Gaweł Perz, 11. Igor Mikołajczak, 13. Paweł Rysak (89, 7. Jakub Motała), 14. Kamil Zębik, 15. Mateusz Olejniczak (75, 18. Adrian Adamczak), 17. Michał Staszak, 73. Adrian Borówka. Nie zagrali: 2. Jan Wierzbiński, 5. Robert Rochowiak, 8. Filip Godurkiewicz. Od 46. minuty zagrał także: 6. Jakub Kaganek.
trener: Tomasz Gendera.

Phytopharm: 22. Krzysztof Gromada - 16. Emanuel Rowecki, 18. Marcin Parus, 6. Adam Parus, 3. Damian Janiszewski (71, 15. Przemysław Kropski) - 4. Rafał Rzepczyk, 17. Krzysztof Zawacki - 13. Tomasz Nowakowski, 19. Michał Parus (83, 7. Eryk Kowalski), 10. Łukasz Zawacki - 8. Jakub Wolski. Nie zagrali: 1. Hubert Stefaniak, 5. Konrad Wolski.
trener: Jacek Parus.

żółte kartki: Maciej Reszela, Adrian Borówka, Gaweł Perz (Avia I).

sędziował: Jarosław Bulczyński (Pobiedziska).
asystenci: Łukasz Knypiński (Poznań), Zbigniew Giełda (Śrem).

W 87. minucie Kamil Zębik (Avia I) nie wykorzystał rzutu karnego (Krzysztof Gromada obronił).