Polonia II Środa Wielkopolska   Phytopharm Klęka
Środa Wielkopolska (CSiR Stadion Średzki)

2016-05-22, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W meczu 22. kolejki poznańskiej klasy A Phytopharm Klęka zremisował na wyjeździe z Polonią II Środa Wielkopolska 1-1 (0-0). Phytopharm wyszedł na prowadzenie w 84. minucie po trafieniu Jakuba Wolskiego, ale cztery minuty później wyrównał trener III-ligowego zespołu - Mariusz Bekas. Mecz odbył się na płycie głównej Centrum Sportu i Rekreacji "Stadion Średzki".

Z powodu rozgrywanego wcześniej meczu II ligi kobiet, spotkanie klasy A rozpoczęło się z około 20-minutowym opóźnieniem. Z opóźnieniem też w ten mecz weszli piłkarze Phytopharmu, bo pierwsze minuty gry to przewaga gospodarzy, którzy oddali kilka groźnych strzałów z dystansu. Dobrze dysponowana obrona Klęczan nie dopuszczała ich jednak w swoje pole karne. Raz nawet piłka odbiła się od poprzeczki. Nasz zespół odpowiadał kontratakami, które często kończyły się na ostatnim obrońcy, albo też po zbyt mocnych podaniach piłkę przejmował bramkarz Patryk Palacz. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Patryk Idczak, który po doskonałym podaniu znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Grający tego dnia na prawej obronie zawodnik uderzył jednak wprost w bramkarza.

Druga część meczu była wyrównana, bez wielu dobrych sytuacji. Akcje naszego zespołu kończyły się podobnie jak w pierwszych 45 minutach, czyli dobrze było do ostatniego podania, które z reguły było niecelne. W 84. minucie po jednej z nich Łukasz Stawicki na raty zagrał do Jakuba Wolskiego, bo pierwsze podanie zablokował obrońca, ale drugie już dotarło do naszego napastnika, a ten płaskim strzałem pokonał Patryka Palacza w sytuacji sam na sam. Kiedy wydawało się, że ze Środy przywieziemy trzy punkty zapewniające nam utrzymanie w lidze na nasze głowy spadł kubeł zimnej wody. Po dośrodkowaniu gospodarzy z rzutu wolnego w polu karnym piłkę głową wybijał Łukasz Stawicki, ale ta poleciała w górę i spadła dwa metry dalej, po koźle dopadł do niej Mariusz Bekas i huknął na bramkę. Futbolówka po drodze odbiła się od słupka i wpadła do bramki. Kilka minut później sędzia Olga Pietrzykowska zakończyła mecz, który skończył się podziałem punktów.